The noprave‘s Podcast

Rešpekt je základ

July 11, 2022

Milé podcasterky, milí podcasteri, je tu nový diel NoPráve!

Leto je v plnom prúde, začali sa prázdniny a aj na Slovensko zavítal PRIDE. Dúhové vlajky zaplavili nielen balkóny starého mesta a profilovky korporátov, ale bohužiaľ sa dostali aj do návrhov zákonov, ktoré chcú regulovať, ktorá ideológia môže byť prezentovaná na verejných budovách a ktorá nie. Rovnosť však v žiadnom prípade nie je ideológiou a ani rodová rovnosť by v 21. storočí už naozaj nemala byť takým strašiakom, akým je dnes.

V aktuálnej sérii podcastov sa preto budeme venovať PRIDE mesiacu, no nie ako oslave inakosti a tolerancie, ale ako pripomienke, že práva nielen queer komunity sú (a v dohľadnej dobe pravdepodobne ešte viac budú) ohrozené a je povinnosťou celej demokratickej spoločnosti, aby sa týmto hrozbám postavila spoločne.

Som preto veľmi rád osobne aj profesijne, že prvý diel PRIDEovej podcastovej série ku nám prišli nahrať výkonná riaditeľka Zuzana Bendíková a lektorka Radka Mikšík zo Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, s ktorými sme sa rozprávali o tom, že súčasná vzťahová a sexuálna výchova sú opakom inkluzívnej, že vôbec nie je len pre deti, čím je spôsobená menštruačná chudoba a že nie je dôležité, koho ľúbite, ale s akým rešpektom pristupujete ku (všetkým svojim) vzťahom.

Prajeme príjemné počúvanie

Podbean App

Play this podcast on Podbean App